Burdasınız: Ana Sayfa » Web Tasarım ve Seo Kütüphanesi » Yandex Daha Hızlı Mı?

Rusya’nın en büyük ve en geniş kapsamlı arama motoru olan Yandex 2011 yılında Türkiye’de de kullanılabilir hale gelmiştir. Aradığınız her çeşit bilgiye ulaşmada yeterli imkanlar sunan Yandex 25 milyona yakın müzik arşivi ile dilediğiniz müziği dinlemenize de fırsat sunmaktadır. Ayrıca canlı trafik bilgilendirmesi, yol haritası ve geniş panoramik fotoğraf arşivine sahip olan Yandex’in e-posta haberler gibi birçok özelliği daha bulunmaktadır. Geniş kapasitesiyle 56 milyona yakın kullanıcısı bulunmakta olan bu arama motorunu dilediğiniz gibi özgürce kullanabilirsiniz.

Yandex hemen hemen her konuda kullanıcısına yeterli hizmeti verebilmektedir. Bu hizmetlerden biri olan video hizmetidir. Bunun yanı sıra görsel bilgi edinmek istediğiniz konuları arama motoruna yazıp anahtar kelimeden ulaşmak istediğiniz bilginin görseline de ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda en büyük arama motorlarından çok daha fazla yol kat edebileceğine inandığım bu arama motorunun internetinizin giriş sayfasında yer almaya talip olduğunu bilmenizi isterim.

Yandex görüntü kalitesinin hd formatında olduğu oldukça beğeneceğiniz bir kalitededir. Güvenle gezinebileceğiniz bu arama motorunda aratmak istediğiniz şey her ne ise daha siz yazmayı bitirmemişken daha önceki aratma sayısından yola çıkarak yazmak istediğiniz şeyi sizden önce tahmin eden özellik sayesinde uzun uzadıya her şeyi yazmak zorunda kalmayacaksınız. Kullanımı oldukça kolay bu arama motoru hızlı arama özelliğiyle size zamandan tasarruf ettirecektir. Sık kullandığınız siteleri belirleyip sık kullanılanlar sekmesine eklediğinizde her girdiğinizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Adres çubuğundaki arama motoruna aradığınız şeyi yanlış yazsanız da düzelterek doğrusunu algılar ve sizi uğraştırmaz.

Güvenlik sistemi de oldukça emniyetli olan bu arama motoru gireceğiniz sayfaları siz daha girmeden denetler ve güvenli olmayan içerikleri yine bir Rus firması olan Kaspersky Anti virüs uygulaması ile temizler. Download güvenliğiniz için indireceğiniz dosya vb. şeyleri de aynı şekilde virüs taramasından geçirir. Kısacası her yönüyle kullanmaya değer olan bu arama motorunu kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey internete girip Yandex browser indir ifadesini aratmak ve güvendiğiniz bir dosya indirme sitesinden arama motorunu indirmek ve daha sonra kurulum için gereken basit kurulum adımlarını izlemek. Hepinize şimdiden internette keyifli aramalar!

Bir önceki yazımız olan Seo İle Ön Plana Çıkın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments