Burdasınız: Ana Sayfa » Web Tasarım ve Seo Kütüphanesi » Web 2.0 Standartları Nelerdir? Öğrenelim

Sitemize seo çalışması yaptık, herşey güzel. Fakat kullanıcı girişi yapacağız fakat bir türlü kullanıcı girişi yapamıyoruz çünkü sitemizde kullanıcı girişi yapacak alan yok. Giriş yapmadan da sitemizi geri yayına alamayacağız. Forumlarda bu konu ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi bu olduğu için bu alanda özel uyarı olarak vermeyi uygun gördüm.

Bu işlemi yapabilmek için eğer temiz URL kullanıyorsak aşağıdaki yolu takip ederek kullanarak giriş yapabiliriz. Temiz URL özelliğini kullanmıyorsak aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz. Siteyi bakıma almayı da öğrendiğimize göre artık güncelleme yaparken, eklenti yükseltirken veya kritik işlemlerle uğraşırken, ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz!

Bilindiği üzere her sistem yorum özelliğini kullanmasa da bir çok sistem yorum özelliğini kullanıyor. Seo’ da da yorum özelliği mevcut. Bu comment eklentisi aracılığıyla sağlanan bir özellik. Bir konu hakkında kullanıcılarınızın yorumlarını almak, onların siteye dahil olmasını sağlamak istiyorsanız bu özelliği kesinlikle kullanmalısınız.

Özellikle web 2.0 standartlarında yorum özelliği sitelere çok fazla işlevsellik sağlıyor. Yorumları yönetmek, onları onaylamak, onaylı yorum sistemi yapmak. Bu bölüm size sunduklarıyla seo’ ya hakim olmak için bir adım daha atmanızı sağlayacak.

Tüm bu işlemleri yapabilmek için yönetici arayüzünden, içerik yönetimi alanından Yayınlanmış Yorumlar sekmesine geliyoruz. Bu alandan yayınlanmış tüm yorumları görebilir, bunlara ilgili işlemleri rahatlıkla yapabiliriz. Burada ilgili yorumları seçip “seçilen yorumları yayından kaldır” seçeneğini seçip, güncelle dersek, seçtiğimiz yorum artık yayınlamaz.

Drupal’ da yorum silme işlemi oldukça basittir. Beğenmediğiniz, hoşlanmadığınız ya da spam yorumları silebilir, bu sayede sitenizin tam kontrolünü sağlayabilirsiniz. İlgili yorumu seçip, güncelleme seçenekleri alanında bulunan, seçilini yorumu sil diyoruz ve güncelle butonuna tıklıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Yorumu sil dememiz yeterli. Artık yorumumuz bütünüyle silinmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Seo Neleri Kapsar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments