Burdasınız: Ana Sayfa » Web Tasarım ve Seo Kütüphanesi » Seo İle Ön Plana Çıkın

Bu yazımızda arama motoru sistemlerinin hangi kriterleri baz alarak sitenizi listeledikleri konusunu sizlere aktarmaya çalışacağız. Biliyorsunuz ki bu arama motoru teknolojileri insanların anahtar kelime ile yaptığı araştırmalar sonucu çözümleri en popüler site sıralamasına göre yapmaktadır. Bunu yaparken de sitelerin yapısını inceleyerek sıralama gerçekleşmektedirler. Site sahibi iseniz üst sıralarda yer almak için pek çok kritere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için ilk aşama alan adınızın uzantısının ülkemizin için .com yada .com.tr uzantılı olması gerekliliğidir. Google bu uzantıya sahip siteleri daha üst sıralara taşımaktadır. Alan adı uzantınızın önemi kadar alan adınızda önemlidir. Burada dikkat etmeniz alan adınızın çok uzun olmaması son zamanlarda kullanılmaya başlayan Türkçe karakter uygulama içermemesi ve alan adınız iki ayrı isimden oluşuyor olacak olsa bile tire gibi işaretler koymamanızdır. Bunlarda sıralamada üst sıralarda yer almak için kriterler arasında yer alan özelliklerdir.

İlk sıralarda yer alan bir site olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken daha pek çok konu var. Bunlardan bir tanesi de sitenizin içeriğinin tamamen özgün ve güncellenen bir yapıya sahip olmasıdır. Google botları sitelerin içeriklerini kontrol eder eğer kopya bilgilere sahip bir site içeriğine sahip olduğunu gördüğü an sizi kara listesine alır ve bu durum sitenizin Google algoritmasında yükselemeyecek olduğunuz anlamına gelir. Bu yüzden mutlaka haberlerinizi özgün bir şekilde yazmaya özen gösteriniz. Başlıca bir diğer konu haberleriniz içeriğinde görsellere yer vermenizin önemidir. Bu sizi arama motorları görseller bölümünden de ulaşılabilir yapacak bir durumdur.

Bu sebeple dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de budur. Site içi link yapınız yayınladığınız haber içeriğe uygun olmalı ve haber içerisinde ulaşılmasını kolaylaştıran anahtar kelimelerinden oluşmalıdır. Bu sebeple haberinizi sitede yayınlamadan önce mutlaka link çalışması yapmanızı da önemle öneririz. Pageranksitenizin sıralamada yükselmesi için önemli bir faktördür. Aynı zamanda backlink çalışmaları yaparak da sıralamalarda daha üst sıralarda yer almayı başarabilirsiniz. Daha geniş ve detaylı bir seo çalışması için net üzerinden kısa bir araştırma yaparak merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hacklink Nasıl Anlaşılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments