Burdasınız: Ana Sayfa » Tanıtım » Müzik Keyfini Farklı Bir Düzeyde Yaşayın

Doğru bir kulaklık tercihi yaparak müziği çok farklı boyutlarda ve düzeyde yaşayabilirsiniz. Üretilen tüm kulaklıklar farklı düzeylerde ses çıkışı sağlamaktadır. Sadece ses düzeyleri değil ses düzeylerindeki kalite farklı bile kulaklık çeşitlerine göre değişmektedir.

Kulaklık çiftinin  kararlı bir sesin çıkışının sağlanması için yeteri kalitede olması gerekmektedir. Deyim yerindeyse merdiven altı çalışmaların yapıldığı ve piyasaya sürüldüğü kulaklıkların tamamı hem sağlığa olumsuz etki göstermekte hem de kullanışlı bir işlev sağlamamaktadır.

Kablosuz Kulaklık

Son teknoloji ile piyasaya sürülen kulaklık çeşitlerinden biri de bluetooth kulaklık tasarımı olmuştur. Bu tip kulaklıklar kablosuz olarak tasarlanmış olup, sadece kulak içine konulan aparatlar ve cihaz ile temasnı sağlayan bileşen varlığında çalışmaktadır.

Cihazın bir bluetooth cihazını tanıdığı gibi bu kulaklıkları da tanıması gerekmektedir. tüm kulaklık işlevlerini sağlayan bu tip kulaklık, kablolu kulaklığın  sağladığı dezavantajlardan kullanıcı korumaktadır. Kablo kopması ya da kablo karışması başta olmak üzere tüm sıkıntılarını gideren bluetooth kulaklıklar oldukça kaliteli bir ses çıkışının sağlanmasına olanak tanımaktadır.

Özellikle telefon görüşmelerinin her mekanda olmasını sağlayan bu tip kulaklıklar  kullanışlı bir tasarım olarak yavaş yavaş hayatımızda yer almaya başlamıştır. Bbu kulaklık çeşidinin ilerleyen zamanlarda daha fazla görevler üstleneceğini düşünmekteyiz.

Paranızı Boşa Gitmesini Önleyin

Kulaklık seçimi için dikkat edeceğiniz diğer bir etken ise fiyat aralığı olmalıdır. Almak istediğiniz kulaklık kalitesi kriterlerini baz alarak kulaklık fiyatlarını değerlendirebilirsiniz. Unutmayın kulaklıkların tamamı bir mühendislik işlemi olarak piyasa sürülmektedir.

Mühendisler tarafından geliştirilerek cihaza uyumlu kulaklık tercihi için ortalama fiyat aralığı sektörde bilinmektedir. Bu fiyat aralığı minimum 50 tl maksimum ise ortalama 300 tl arasındadır. Ancak 300 tl’den de daha yüksek fiyat aralığında kulaklık bulunmaktadır. Bu kulaklıkların işlevine ve  kalitesine göre değişmektedir.

Örneğin dj kulaklıkların 300 tl’den aşağı olması beklenemez bir durumdur. Çünkü bu tip kulaklıklar özel bir tasarım sonucu oluşmaktadır. Ortalama bir düzeyde 50 tl’nin altında piyasada bulunan kulaklıkların kaliteli olmadığını rahatlıkla söyleyebilir.  Kaliteli aparatlar her zaman dayanıklı bir yapıya sahip olmakta ve uzun ömürlü olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Casus Telefon Kullanımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments