Burdasınız: Ana Sayfa » Tanıtım » KURUMSAL FİRMA İÇİN ERP

Erp Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erp yazılımlarının bir kurumsal firma için hayati önem taşıdığı ve bu nedenle mutlaka her kurumsal firmanın kullandığı bilinmektedir. Erp, sayesinde bir firmanın kaynak yönetimi düzenli ve verimli bir şekilde yönetilmektedir. Firmalarda bulunan erp sisteminin genel anlamda yüksek donanımlı ve çok işlevli olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kurumsal firma için her türlü alanı kapsamaktadır diyebiliriz. Eğer Erp sistemi olmayan bir kurumsal firma görürseniz, kısa süre içerisinde zarar edeceğini ve sistemli bir biçimde çalışmayacağını görebilirsiniz. Büyük firmaların yönetilmesinin son derece zor olması nedeniyle erp, bu yönetimi en kolay seviyelere indirgeyerek, başta girişimci olmak üzere şirket sorumluları açısından da büyük önem taşımaktadır.

Erp Programı Ne İşe Yarar

Erp programının genel anlamda oldukça fazla fonksiyona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yapmış olduğu işlemleri tek tek saymak yerine özetlemek daha da mantıklı olacaktır. Çünkü tek tek sayılması durumunda erp programı fonksiyonlarının oldukça uzun olduğu söyleyebilecektir. Genel anlamda erp programı; bordro, maliyet, girdiler, çıktılar, muhasebe verileri, finansal veriler, mali tablolar, şirketin mal varlıkları, sahip olunan kaynakların ve mal varlıklarının kullanımı, satın alma gücü, yönetim fonksiyonlarının tamamı, planlama ve pazarlama bakımından veriler, çeşitli istatistikler ve insan kaynakları gibi birçok seçeneği içersinde bulundurmaktadır. Bu nedenle bir erp programı kurumsal işletmeler adına büyük bir önem taşımaktadır.

Erp Programının İşletmeye Entegre Edilmesi

Erp programı, belirli bir süre içerisinde bir işletmenin söz konusu programı tam anlamıyla kullanmasına olanak sağlar.  Bu programın şirketin tüm fonksiyonlarına ve birimlerine monte edebilmek adına birçok araç ve yöntem kullanılır. Bilindik erp ile entegrasyon yönteleri MRP ve MRP-II olarak tanımlanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde belirli bir zaman dilimi içerisinde erp programı işletmenize uyarlanır ve tam anlamıyla kullanılmaya başlanır. Bu zaman dilimi tercih ettiğiniz yazılım firmasına ve firmanızın büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Bu nedenle bu konuda göstereceğiniz sabır oldukça önemlidir. Sonucunda sizin ve şirketinizin büyük bir kar edeceğine ve birçok maliyetten kurtulacağınıza emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etli Bamya Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2017 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments