Burdasınız: Ana Sayfa » Web Tasarım ve Seo Kütüphanesi » Hit Artırma Yöntemleri

Projenizi ilk başladığınızda kurduğunuz hayalleri bir hatırlayın bakalım.

Acaba siteme kaç kişi gelir? Günde kaç kişi download eder veya kaç kişi iletişimden bir şeyler yazıp yorumları ile beni mutlu eder diye düşündüğünüzü biliyorum. Herkesin web sitesi açarken umutları olmaktadır. Bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda satışların hızlı bir ivmeye sahip olmasını beklersiniz.

Bu beklentinin karşılığını alabilmek içinse çok çalışmalı ve belli bir strateji üzerinde yürümelisiniz. Yapılan planlama ve seo ile başarı yakalamanız mümkün olacaktır. Yazımızda hit nasıl artırılır ile ilgili birkaç örnekleme ve strateji belirleyeceğiz. Farklı sektörlerden olan siteler için aynı yöntemleri uygulamak pek mümkün değildir ama genelleme yapılırsa bir çok site bu hit artırma yöntemleri ile başarıyı yakalayacaktır.

Öncelikle sitemizi iyi bir seo danışmanı vasıtası ile arama motoru optimizasyonu yönünden başarılı kılmalıyız. Devamında yapılacakları şöyle maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Sözlük tanıtımları,

Forum tanıtımları,

Blog yorumları,

Sosyal medya etkinlikleri,

Haber siteleri tanıtımları,

Video destekli tanıtımlar,

Kullanıcıya yönelik çalışmalar,

E-ticaret siteleri için kampanyalar,

Sosyal imleme siteleri kayıtları,

Dizin kayıtları,

Firma rehberi kayıtları,

Arama kelimeleri araştırmaları,

Paylaşım sitelerinde tanıtım organizasyonları ve

En önemlisi kullanıcıya üretkenliğinizin ve  faydanızın olmasıdır.

Dikkat edilirse yukarıda sayılan maddelerin bir çoğu insanların sitenizi duymasını sağlamaya yönelik çalışmalardır.

Tanıtımlarda sitenizin alt yapısı, verilen içerik bilgileri hakkında detaylı bilgilendirme yapmanız ilgi alanına giren kullanıcının gelmesini sağlayacaktır. Yanlış ve hatalı bilgiler verip sitenize hit getirmeye çalışmak ileride kalitesi düşük site izlenimi çoğalmasına sebebiyet verecektir. Her yaptığınız işte dürüstlükten ve doğruyu vermekten kaçınmadığınız müddetçe en nihayetinde kazanan olacağınızı unutmamalısınız.

Arama kelime araştırmasında sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kelimeler ile geldiğini, sitenizle paralel yayın yapan rakiplerinizin en çok nereden ziyaretçi çektiğini izlemeye alın. Bu en önemli stratejilerden biridir. İhtiyaç tespit ederek buna uygun çözümler sunmanız sizi daimi ziyaret edilen bir yapı olarak görecektir.

Ayrıca kişisel bir önerim daha olacak. Genellikle dünyadaki sitelerin bir çoğu birbiri ile paraleldir. Yapılmayanı ilk defa yapan her zaman başarılı olmuştur. Öyle bir proje geliştirin ve inanın ki, herkese faydalı olacak ve ilk olarak gösterilmiş olsun.

Bir önceki yazımız olan On Page Seo Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments