Burdasınız: Ana Sayfa » Tanıtım » Havuzlu EvlerdeDikkat

Özellikle sitelerin havuzlarinda ve gölet tarzı yerlerinde yeşillik alanlar olduğu sebepden baktari üretimini sağlar ve böceklerin üremeleri kolaylaşır. Artık istanbul da havuzsuz site kalmadi diyebilecek kadar azaldı ve dikkat etmemiz gereken kurallar olmuştur. Havuzun suyuna cok dikkat etmemiz gerekmektedir ve sıklık ile ilaçlanmasında önem vardır.

Gölet tarzı yerlerde ise yeşilliğin dibine kadar inilip temizlenmesi gerekmektedir. Bu tarz yerlerde kedi gibi hayvanların içeriye böcek taşıması ve kıllarının arasinda böcek üremesi çok kolaydır. Evizin ve bahçenizin ilaçlaması nekadar önemli ise evde, bahçede vs. Beslediğiniz hayvanların temizliği bir okadar da önemlidir.

Bazi vatandaşlarımız bahçelerimizde fare görülmesin diye kedi beslemektedirler. Fakat fareden kurtularak evlerimize milyonlarca böcek, pire tarzi böcekler girmektedirler. Bu sebepte yanlış tedbirden dolayıdır.

Hem daha çok uğraşıyorsunuz hem böcek ilaçlama firmalarının işini zorlaştırmaktasınız. Fare sıkıntısı neredeyse oralara istasyon koyarak hangi istasyonlara uğradığına bakılarak oralara yoğunluk gösterilmektedir. Aksi taktirde yemi yiyip ölmüyorlarsa sorun hala devam ediyorsa ya yanlış uygulama yapılmaktadır veya yemin ömrü bitmiştir.

İlacın ömrünün bitmesini ancak o şekilde anlayabilirsiniz.Böcek ilaçlama esenyurt böcek ilaçlarını Sağlık bakanlığı bünyesinde alarak ürünler hem zararsız hemde haşerelere etkilidir. Piyasada bazı ilaçlar vardır ki hem ucuz hemde böceğin üzerinde etkisini göstermemektedir. Ürünün kalitesine çok önem göstermeliyiz.

Sorunlu evlerde veya bahçlerde yetersiz istasyon konulduğunda sorunu elde edemeyeceksiniz. Farelerin gezdiği noktalari komple temizlenmesi gerekiyor aksi taktirde çok aşırı derece mikrop vardır hayvanın üzerinde. Sağlığımızı ciddi etkileyecek sorunlar yaşayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kokulu Böcek İlaçlama Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2017 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments