Burdasınız: Ana Sayfa » Web Tasarım ve Seo Kütüphanesi » Hacklink Nasıl Anlaşılır ?

Hacklink; Backlinkin İllegal olarak yapılmış hali yani karşı tarafın sitesine izinsiz bir şekilde gizli olarak link ekleme girişimidir hacklink kısaca. Türk webmaster dünyasında hacklink tercih edenler çoğunlukla fazla bu işi para ile bile yapmaya başladılar ki, gerçektende işe yarayan bir sistem genellikle hack bilgisi olan kişiler tarafından tercih edilir ve onlar tarafından kulanılır. Yazıyı devamından takip edebilirsiniz.

Sitenizde hacklink var diyelim nasıl anlarsınız hacklinkleri gizli olarak ekledikleri için <div style=”display:none”> bu tagınn arasına normal bir şekilde site linklerini ve hanki kelimede verileceği normal bir a href kodu kullanılabilir ne  yazarsanız yazın sayfanın kaynağında gözükür ama sayfada linkler gözükmez google ise bu olayı backlinkmiş gibi karşılar ve siteyi yükseltir. Olay bundan ibaret tek unutmuycağınız kod yukarda verdiğim koddur.

Hacklink Zararlı Olurmu ? bir kaç arkadaşımızın kafası karışmış karışmasın arkadaslar her linkin yararı olduğı gibi yararlarıda vardır hacklinkin backlinkten tek farkı illegal olması hacklinki çöp sitelere eklendiğini düşünürsek eklenen site google de düşüş yaşayabilir, mesela www.pow3rz.com biri benim adıma hacklink ekleyip saçma sapan ilgisiz alakasız kelimeleri kasarsa bu olay benim web sitemi düşürür unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Google Penguen Algoritması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments