Burdasınız: Ana Sayfa » Diyanet » Diyanet imamlıkta stajyerlik dönemini resmen başlattı

 

Serik’e ilişkili Boğazkent Mahallesi’ndeki tek otelde tertip eden Mesleğe Hazırlık Kursu’ne, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Evrensel Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Ev Başkanı Kadir Dinamik , İnsan Kaynakları Evrensel Müdürlüğü Tayin bir’inci Ev Başkanı Recep Sönmez, Din İşleri Dik Heyeti uzmanları Dr. Yengi Koç ve Nevzat Sabri Akın, Serik Müftü vekili Mustafa Güner, vaizlerle Serik, Manavgat ve Alanya’dan sözleşmeli imam- hatipler katıldı.

Kur’an okunmasından ardından Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla yapılan ‘Adanmış Din Gönüllüsü’ konulu sinevizyon gösterimi inşa edildi . Sonrasında konuşan Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Ev Başkanı Kadir Dinamik , “Bundan ardından başkanlık çalışanları göreve başlamadan öncesinde Mesleğe Hazırlık Kursu’ne alınacak. 18 Şubat 2017 tarihine civarı sürecek durumda olan bu seminerde personele Kuran-ı Kerim, akaid, tefsir, hadis, fıkıh, İslam mezhepleri tarihi ve kitap okuma ölçümlendirme kursu verilecek ve eğitimin bitiminde imtihana elbet tutulacaklar. Buna Bağlı Olarak personel sahih dini gerçek kaynaklarından öğrenmiş ve ek olarak donanımlı ve bilge olarak vazife yerlerine dönecekler” diye konuştu .

Atama bir’inci Ev Başkanı Recep Sönmez de müesseseye yepyeni başlayan personele Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşu, vazifeleri ve çalışanların salt bilmesi gerekli durumda olan mevzuat ile ilgili bilgi verdi.

Sözleşmeli imam-hatipler Serik orta ve yakınlarındaki 30 camide erken ve cuma namazı kıldırarak hizmet öncesinde de uygulama yapacak.

Bir önceki yazımız olan Diyanet'ten Öğretmenlere Ücretsiz Umre İmkanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 DİYANET VE MÜFTÜLÜK HABERLER · Subscribe: PostsSponsor:Yüce İlaçlama Comments